ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY 400 ML

ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY 400 ML

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY 400 ML
Co je to za výrobek Impregnace
Údaje výrobce 1 Balení: 400 ml
Údaje výrobce 2 Pro ošetření: Gore-Tex®, SYMPATEX®, Dermizax®, DryFit® a kůže
Infocena 369 Kč
Dodává SNOW-HOW CR s.r.o.
Více info na www.ademm.cz/

Zaujalo mě

  • Nezanechává skvrny
  • Snadné nanášení
  • Funkčnost

Shrnutí recenze

Testování impregnace ADEMM, která je určena pro funkční materiály včetně těch membránových a outdoorového vybavení z kůže. Jak se aplikuje a na co jsme ji použili se dozvíte v naší recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Balení

Impregnace je umístěna ve štíhlé vysoké nádobce o objemu 400 ml. Na lahvičce je návod k použití v češtině, slovenštině, ploštině a maďarštině. Taktéž naleznete na obale varovné symboly a dva piktogramy s aplikací ze vzdálenosti 25 cm a 30minutovým zaschnutím nanesené impregnace. Na dně obalu je datum expirace.

Detail aplikátoru impregnace ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY
Detail aplikátoru impregnace ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY

Určení

Výrobce uvádí, že tento impregnační prostředek ve spreji je určen pro všechny funkční materiály. Ochrana oblečení, obuvi, batohů, stanů a dalšího vybavení ze syntetických materiálů nebo kůže. Účinně chrání proti vlhkosti, větru, nečistotám, UV záření, zachovává si maximální prodyšnost a prodlužuje životnost materiálů. Vylepšuje vodě a větru odolnost při zachování prodyšnosti u všech textilních materiálů a kůže. Doporučuje na svých stránkách ošetřování následujících funkčních materiálů: Gore-Tex®, SYMPATEX®, Dermizax®, DryFit® apod. Osobně jsem aplikoval i na Neoshell a membránu vodáckého sucháče HIKO. A dále i na kůži bot v kombinaci kůže-textil.

Impregnace ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY je vhodná i na kůži či kombinovanou obuv
Impregnace ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY je vhodná i na kůži či kombinovanou obuv

Použití

Před použitím dobře protřepejte a odstraňte viditelné nečistoty z ošetřovaného vybavení. V ideálním případě před použitím vyperte výrobek dle druhu materiálu v pracím prášku ADEMM FABRIC UNI WASH. Na ošetřovaný povrch jsem nanášel tenkou vrstvu ze vzdálenosti cca 25 cm a nechal zaschnout 30 minut. Vyloženě doporučuji tuto péči provádět ve velmi dobře větraných prostorách nebo venku, kde však nefouká. Po odvětrání v doporučeném čase z bundy nebo bot těkavé látky vyprchají a takřka nejsou cítit. Taktéž i při nanesení na světlé materiály nedošlo ke ztmavení nebo vytvoření jakékoliv skvrny. U bot (kůže) došlo ke ztmavnutí.

Nanášejte impregnaci ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY ze vzdálenosti cca 25 cm
Nanášejte impregnaci ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY ze vzdálenosti cca 25 cm

Testování

Impregnaci jsem nanesl hned na několik starých, ale i nových bund, sucháč od HIKA a boty AKU, které už začaly při podzimních výpravách do podkrkonošských údolíček malinko provlhat. Konkrétně na skialpovou bundu Decathlon WEDZE a to hlavně kvůli otestování na světlém povrchu a schopnost vylepšení DWR efektu i na 100 % polyuretan membráně. Dále jsem nanesl prostředek ADEMM na 3 L Gelanots HB Hardsehll bundu Direct Alpine GUIDE a bundu z Polartec NEOSHELL materiálu. Na sucháč HIKO (zakončení nohavic, nohavice a část rukávů). A taktéž na boty AKU Alterra GTX, které kombinují textil a kůži. Při aplikaci impregnace pohorky ztmavly. Avšak po delším používání se vše vrátilo barevně do „normálu“. Jinak odolnost vůči vlhkosti se zvýšila a během testování nedošlo k protečení. Bundy Direct Alpine a Decathlon WEDZE (v rámci jejího testování) se mnou prošly několikerým sněžením včetně sněhu s deštěm na krkonošských hřebenech a nedošlo k promočení. Na membráně se vytvářely kuličky, které volně stékaly z povrchu.

Ademm testování ošetřených bot
ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY – testování ošetřených bot

Vydatnost

S jedním balení impregnace ADEMM 400 ml jsem zvládl kvalitně naimpregnovat dvě hardshell bundy, a ještě mi zbylo dost na 1 pár bot.

Zavěšení do stínu po nanesení impregnace ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY
Zavěšení do stínu po nanesení impregnace ADEMM PROTECT FABRIC SPRAY

Verdikt testera

U testovaných bot se zlepšila voděodolnost. U bund se snížila smáčivost – po aplikaci se dělaly za deště na tkanině kuličky. Ochranu proti slunečnímu záření nemohu potvrdit. Outdoorové vybavení si zaslouží péči a vyprání a ošetření impregnačními prostředky je minimum, které mu můžeme dopřát.

Testování ošetřeného sucháče HIKO impregnací ADEMM
Testování ošetřeného sucháče HIKO impregnací ADEMM